F50-02-2.54 Quick in Wire PCB Spring Terminal Block 2.54mm Screwless Terminal Block图1F50-02-2.54 Quick in Wire PCB Spring Terminal Block 2.54mm Screwless Terminal Block图2F50-02-2.54 Quick in Wire PCB Spring Terminal Block 2.54mm Screwless Terminal Block图3F50-02-2.54 Quick in Wire PCB Spring Terminal Block 2.54mm Screwless Terminal Block图4F50-02-2.54 Quick in Wire PCB Spring Terminal Block 2.54mm Screwless Terminal Block图5F50-02-2.54 Quick in Wire PCB Spring Terminal Block 2.54mm Screwless Terminal Block图6
F50-02-2.54 Quick in Wire PCB Spring Terminal Block 2.54mm Screwless Terminal Block
Min Order 1000 Pieces
Shipping from Zhejiang, China
Quantity
Product details
F50-02-2.54
PCB, Cable, Computer, Communication, Car, Mobile Phone, Integrated IC, Wer Supply, Battery
Resistance to Environmental
Push-Pull Connection
Rectangle
Screws Fixed
Sealed Electric Connector
Environmental Protection
Injection Molding
AC/DC
Ek-Link
Bag or Carton
China
Product Description
   Details :
Electrical Specification:
UL
Rated Voltage:300V
Rated Current:10A
Pitch(MM)
Poles
2P-24P
Solid Wire (AWG)16-24
Temperature range for usage:-40ºC ~ +105ºC
Pin HeaderBrass,Tin plated
HousingPA66 or Nylon
Payment TermT/T, PayPal, Western Union
Accepted Payment Currency
Packaging DetailCarton or Customized
Delivery Time7-10 days after confirm order
Delivety PortShanghai
Accepted Delivery Terms
FOB, CIF, EXW etc.
 For more information pls visit our website: http://www.made-in-china.com/showroom/eklink8 , thanks!
Our Advantages:
1.Professional manufacturer, 100% tested.