QC11K-10X2000
Provided
Semi-automatic
CE, ISO 9001:2000, ISO 9001:2008
New
2 Years
2000mm
16mm
Siemens
Shanghai
Sunny
XTW
Standard
2700mmX1730mmX2100mm
China
Product Description
CE Steel Plate Guillotine Shear, Hydraulic Shearing Machine QC11K-10X2000
Featured:
1.Premium shear machine with Delem CNC control(Optional) Normally Equipped Estun E21S.
2.Unique blade design allows for 4 different cutting tools on one blade.
3.Significantly longer working life than other machines.
4.High speed of backgauge of up to 250mm/s, and stoke of up to 1000mm/s.(Optional Servo Motor Driven Backgauge)