HNSCR-75LA
DC
Three Phase
Intermediate Frequency
SVC, DBW, JIW
Industrial Frequency
Medium
Ring
Switching Regulated Power Supply
Industrial and Mining Enterprises
Aoyi
Three-Phase 380VAC(Three Phase Three Wire)
75A
Phase Output
4-20mA,0-5VDC,0-10VDC(Three Ways to Switch)
Aoyi
Carton
5 KG
Huangshan
Product Description
Novel appearance,heat dissipation optimization,high performance,high quality.
Modular,high pressure resistance and anti-interference.
Linear phase shift control,low starting point,accurate temperature control.
Multipurpose LED instruction,clear working status.
Built-in fast fuse with over current protection.
With over temperature protective function.
HNSCR-75LA | |
75A | |
Rated Voltage | three-phase 380VAC(three phase three wire) |
Output Mode | phase output |
Input Mode | 4-20mA,0-5VDC,0-10VDC,Manual VR adjustment(2-10K) |
Input Impedance | 4-20mA(240Ω),0-5VDC(30K),0-10VDC(12K) |
Protective Function | fast fuse,stop output when radiator overheats |
Display Function | LED panel display SCR working condition and fault cause |
Use Environment | temperature: less than 45 |
humidity: less than 90%RH | |